Novinky

Cirkusovo-čokoládový deň

Ďalší daltonsky deň sa niesol v duchu fašiangového obdobia. Opičky a Sovičky sa premenili na klaunov a spravili si Cirkusovo - čokoládový deň.

Deň bol zameraný na zopakovanie písmenka c a č zábavnou formou. Delenie do skupín bolo o niečo náročnejšie. Deti si vybrali jedno slovo a ich úlohou bolo nájsť svojich slovných kamarátov. Po rozdelení a vysvetlení úloh sa s radosťou pustili do plnenia povinných samostatných aj skupinových úloh. Šaškovi Julkovi pomohli nájsť stratené čísla, porátať potrebný počet balónov či zrátať peniažky. Šaška Jaška zas vymaľovali podľa jeho pokynov, ktoré im zanechal v dlhom liste, čím si preveril ich zručnosť čítania s porozumením. Šaško koláčik ich preveril v zručnosti prípravy sladkej pochúťky a svoju šikovnosť ukázali aj pri tvorení viet či kreslení šašov. Po náročnej práci nasledovala zábava v podaní slovnej hry BINGO. Každé dieťa bolo nakoniec víťazom a odmenou bola sladká mačka vo vreci. 

Valentínsky deň

V deň svätého Valentína sú ľudia otvorenejší a viac prejavujú svoju lásku či náklonnosť k iným. Tento deň nie je
len sviatkom zamilovaných, ale aj sviatkom priateľstva. A preto si žiaci 1.B a 1.C spravili v piatok 14.februára spoločný Valentínsky dalton . 

Deti prišli do školy bez učebníc a oblečené v červenom. Červená farba nám symbolizuje farbu lásky. Deti sa dozvedeli kto bol sv.Valentín a aj to ako tento sviatok vznikol. Na znak priateľstva si vytvorili strom lásky. Čím si sľúbili, že si budú navzájom pomáhať , budú sa mať radi a to nielen v tento krásny deň. O tom s kým budú počas dňa pracovať im určila farbička , ktorú si vytiahli z vrecúška. Farbu ich skupiny symbolizovalo počas dňa aj srdiečko na ich líčkach. Po oboznámení s úlohami sa hravo pustili do práce. Spoločne si nakreslili a vyfúkali Valentína a Valentínku, pomohli im vylúštiť matematické hádanky a tajničky, urobiť poriadok v zamilovaných slovách, naučili ich krásne písať, vymaľovali si záložku a pre mamičku a otecka spravili malú Valentínku. Prácu si spríjemnili aj pečením sladkých vaflí v podobe srdiečok. Počas práce si tak vytvorili nové priateľstvá. Hoci ich bolo v triede viac deti usilovne a s radosťou pracovali .

Deň sa im veľmi páčil a už teraz sa tešia na nové spoločné dobrodružstvá.


Balónový deň s písmenkom B

V piatok sa trieda OPIČIEK premenila na Balónové kráľovstvo. Spravila si prvý daltonsky deň. Deň bol zameraný predovšetkým na hravé zopakovanie písmena B. Žiaci prišli do školy bez učebníc a oboznámili sa s daltonskými pravidlami. Z vrecúška si vytiahli balónik a podľa farby balóna si vytvorili skupiny. Po vytvorení skupín sa veselo pustili do plnenia úloh. Čakali ich samostatné , skupinové ba aj spoločné úlohy. Hľadali ukryté písmenká, skladali popletené slabiky, tvorili slová, počítali balónikové úlohy, písmenku B vyzdobili balón, naučili sa básničku ku ktorej nakreslili ilustráciu, upiekli si bublaninu a pri fúkaní balónov si preverili svoju kapacitu pľúc a odskúšali techniku fúkania. Nie každému to šlo, no snaha bola. Na záver ich čakala balónová šou a odmena . Dostali svoje prvé vysvedčenie.

Tento deň deti nemali pocit, že by sa vôbec učili, hoci to bolo presne naopak. 

Slávik Slovenska

Dnes naša trieda ožila ľudovými piesňami. Zrealizovali sme si triedne kolo v speve ľudových piesní Slávik Slovenska. Všetky deti podali pekný spevácky výkon a preto bolo veľmi ťažké vybrať.
1. miesto si vyspievala Lilianka Furdeková
2. miesto Vilko Bažík a o 3. miesto sa podelili Adelka Bellová a Riško Zelník
Všetkým opičkám ďakuje za pekný umelecký zážitok a verím, že láska k ľudovej piesni i zostane aj naďalej. Víťazom gratulujeme a držíme palce na školskom kole.

Exkurzia v zubnej ambulancii

V piatok 29.11 sa VESELÉ OPIČKY z 1.B zúčastnili exkurzie v zubnej ambulancii MUDr. Vladimíra Kormoša

na Medvedzí.

Exkurzia sa niesla v duchu ZDRAVÝ ÚSMEV NAŠICH DETÍ.

Deti sa oboznámili s prostredím zubnej ambulancie a zistili, že sa vôbec nemusia báť. Cieľom exkurzie bolo formou zážitkového učenia odstrániť u detí strach z lekárskeho ošetrenia zúbkov. Po milom príhovore pána doktorka sa deti nebáli sadnúť do zubárskeho kresla a dať si skontrolovať svoje zúbky. Zvedavé Opičky zahrnuli pána doktora množstvom otázok. Pán doktor im všetko poukazoval a povysvetľoval. Dentálna hygienička im zas ukázala ako sa majú správne čistiť zúbky. Nie je to len šuch tu a šuch tam. Opičky mali možnosť si to aj vyskúšať. Dozvedeli sa aká je správna a nesprávna zubná kefka a čo našim zúbkom škodí. Na rozlúčku deti dostali aj zúbkom prospešnú
sladkú odmenu. Dievčatá si na prštekoch odniesli aj krásny prstienok a chlapci odchádzali so zvieratkom.

Ďakujeme pánovi doktorovi, jeho sestričke a dentálnej hygieničke za ochotu, ústretovosť a čas ktorý nám venovali , aby sme sa niečo nové dozvedeli.

Ďakujeme aj pani Bellovej ,ktorá nás sprevádzala a dávala na nás pozor počas celej exkurzie.


Žltý deň

Žltý deň - deň chlebíka a pečiva. Dnešok sa niesol v žltej farbe. Opičky sa premenili na žlté žiarivé slnička. Navštívili sme pekáreň, kde nás privítali milí zamestnanci a predviedli kus ich pekárenského umenia. Opičky na vlastné oči videli, ako sa pečie chlebík a dozvedeli sa všeličo o pekárenskom remesle. Za krásne správanie dostali aj sladkú odmenu - chutnú vianočnú a na cestu nám pribalili aj čerstvo upečený chlebík.
Touto cestou ďakujem zamestnancom pekárne za krásny zážitok a tete Evke za to, že bola ochotná ísť s nami. ĎAKUJEME

Červený deň

Dnes sme sa obliekli do červenej - farba ovocia a zeleniny. Porozprávali sme sa o vitamínov, spravili si ochutnávku spojenú s hádaním a vyrobili sme si aj ovocno zeleninového maskota. Bol to krásny farebný deň plný vitamínov a radosti.

Biely deň

Biely deň je dňom mlieka. Zábavnou a hravou formou sme si dnes pripomenuli aké je pitie mliečka dôležité. Vďaka tomuto bielemu daru prírody budeme zdravší, v škole aktívnejší, a aj múdrejší.

        Zážitkové čítanie

Dnes sme zažili prvé ranné zážitkové čítanie. Opičky si priniesli svoju obľúbenú knižku a vankúšik. Našli si pohodlné miesto na čítanie. Čítanie si spríjemnili teplým čajíčkom a sladkými dobrotami od našich šikovných a starostlivých mamičiek. Ďakujeme. Už teraz sa tešíme na naše spoločné čítanie v stredu. 

Slávnostná imatrikulácia Opičiek

V piatok 11.októbra zažili veselé OPIČKY netradičný deň v podobe slávnostnej imatrikulácie - prijatie prvákov do cechu žiackeho.

Naučiť prvákov zvládať prvé týždne a mesiace v novom prostredí, odovzdať im potrebné vedomosti, naučiť ich čítať, písať, počítať si vyžaduje veľkú mieru úsilia i trpezlivosti. Je ťažké vyjadriť slovami emócie, ktoré každé dieťa v tento slávnostný okamih prežíva.

A aký bol priebeh tejto zaujímavej akcie?

Opičky sa nevedeli dočkať vzácnej návštevy. Navštívil ich kráľ, kráľovná, dvorný šašo a rytier. Kráľ ich pozdravil a prezradil, že škriatkovia mu odovzdali správu, že už zvládli prípravné obdobie a môžu sa stať skutočnými prvákmi. Kráľovná, šaško a rytier si pripravili aj tri náročné úlohy, ktoré preverili čo už zvládli a či sa škriatkovia nepomýlili.

Po preskúšaní zložili slávnostne sľub, že budú dodržiavať osem zázračných slov. A tak sa LÁSKA, PRIATEĽSTVO,SMIECH, POROZUMENIE, POMOC, ÚSMEV, ÚCTA a RADOSŤ stanú súčasťou ich školského života. Po zložení sľubu ich kráľ pasoval, odovzdal imatrikulačný list a pohostil chutnou sladkou tortou.

OPIČKY zvládli svoj pasovací deň na veľkú jednotku. Ich usmievavé tváričky žiarili šťastím a z milej akcie odchádzali z nezabudnuteľným zážitkom.

Veľa šťastia, úsmevov a úspechov v škole, milí prváci!

Pexesový turnaj

Dnes si Opičky potrápili svoje hlavičky a ukázali akú majú výbornú pamäť. Súťažili v hraní pexesa. Zistili, že ak chcú vyhrať a postúpiť na školské kolo musia sa poriadne sústrediť. V triednom kole sa výborne darilo Patrikovi Laštíkovi a Lukáškovi Šmiheľovi. Chlapci tak postupujú na školské kolo, ktoré bude v stredu 9.10 o 13:30 v multimediálnej učebni. Chlapcom gratulujeme a držíme palce.

Za siedmimi horami - Workshop Edurama

Dnes sa Opičky preniesli do rozprávky Pavla Dobšinského. Dozvedeli sa niečo o ľudových rozprávkach, o ich vzniku, šírení a kto ich zozbieral. Jednu si aj zahrali a stali sa jej tvorcami. Splnili tri náročné úlohy, premohli černokňažník a vyslobodil zakliatu princeznú. Ukázali, že majú odvahu a dobré srdiečko. Bol to pre nás krásny zážitok a touto cestou ďakujeme mestu Trstená za krásny projekt.

Účelové cvičenie

Aj keď nám dnes počasie neprialo prežili sme opäť zaujímavý deň, plný praktických vedomostí do života

Sladké prekvapenie

Riškova maminka nám dnes upiekla výborný koláčik na ktorom sme si všetci pochutnali. Veľmi pekne ďakujeme za sladké a chutné prekvapenie.


Písmenkoví králi.

Písmeniek sa nebojíme, rýchlo si ich prečítame.

Návšteva

Opičky navštívili škriatkovia. Prišli sa pozrieť, či sa opičky už vedia v škole pekne správať a čo sa už v škole naučili.


Európsky týždeň mobility

Od dnes začína Európsky týždeň mobility. Témou ročníka 2019 je Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom PREJDIME SA SPOLU ! Deti, ktoré môžu, prídu do školy pešo alebo na bicykli.


Zbor slovenských učiteliek OZVENA

Opičky zažili v piatok netradičnú hodinu hudobnej výchovy a odniesli si pekný umelecký zážitok vďaka zboru slovenských učiteliek OZVENA.


Deň hrnčiarov

Dnes sme sa dozvedeli niečo o hudobných nástrojoch. Nádherný zážitok v podaní pána Janoštína. Škoda, že sme museli odísť skôr.


Náš nový kamarát - Boris ❤.Ďakujeme teta Evka Barútová za krásne prekvapenie 🙂❤.

Začiatok školského roka 2019

Začiatok školského roka 2019 / odkaz na fotogalériu:

Zápis 2019

Spomienka na zápis 2019/ odkaz na fotky: