Novinky

Predvianočný medovníčkový deň

"Medovníček voniaš krásne, mám o tebe písať básne? Radšej spravím ham a ham, v svojom brušku ťa už mám."

Jednou z mnohých tradícií, ktoré patria k vianočným sviatkom je pečenie medovníkov. Drobné medovníčky vedia navodiť čarovnú náladu a to sa dnes deťom aj podarilo. Po oboznámení sa so surovinami a ukážke postupu práce si deti prakticky vyskúšali váľanie cesta, vykrajovanie formičkami a zdobenie medovníčkov. Kým sa medovníčky piekli nezaháľali a pomohli Perníčkovi s matematikou , vyzdobili mu geometrické tvary , prečítali náučný text a zodpovedali na množstvo otázok. Po dozdobení sa tešili z dobre vykonanej práce a pochutnali si na svojich medovníčkoch.

Strašidelný deň

V stredu sa naša škola zmenila na nepoznanie. Zmizli z nej OPIČKY a nahradili ich "strašidielka". Odvážne strašidielka strašili, aby atmosféra dňa bola úplná. Atmosféru dotvárali aj strašidelné zvuky. Žiaci mali zaujímavé zážitkové vyučovanie, museli zvládnuť strašidelnú matematiku, nakreslili si ducha Vianoc, pohľadali a doplnili stratené rýmy, vylúštili hádanky ducha Duška, naučili sa básničku o strašidlách a zabavili sa pri tvorení vlastnej múmie. Keďže strašidielka si so všetkými úlohami hravo poradili, odmenou im bol indícia , na ktorú sa veľmi tešili. Po jej rozlúštení stačilo prísť už len na to, kde to duch Duško ukryl. Bol to deň skvelej nálady. A že sme sa aj trošku báli? Nečudujte sa, veď sa stačí pozrieť na priložené fotografie. 

Tak "dostrašenia"! 

Mikulášsky deň

6.12. slávime sviatok sv. Mikuláša , o ktorom sa traduje , že mal dobré a štedré srdce. A tak sme si pripomenuli jeho pôsobenie o niečo skôr formou daltonskeho dňa. Deti sa premenili na malých Mikulášov, četíkov a anjelikov. Čertík Bertík im zanechal odkaz a prezradil, že ak sa im podarí spoločnými silami splniť všetky úlohy čaká ich sladká odmena. Mikulášikovia a jeho pomocníci sa pustili teda hravo a zodpovedne do plnenia všetkých úloh. Práca im šla od ruky a triedou sa šírila dobrá nálada. Po splnení všetkých úloh stačilo len prísť na rozlúštenie tajnej šifry. No aj to sa im podarilo hravo zvládnuť a tak si mohli pochutnať ma sladkej odmene. 

Detektívny deň.

V stredu mali žiaci 2.B a 2.C. triedy netradičný daltonský blok. Zahrali sa na detektívov. Daltonský blok bol zameraný na čitateľskú gramotnosť. Najskôr deti na základe šifry pátrali po mene najznámejšieho detektíva SHERLOKA HOLMSA. Sherlok im prezradil čo sa stalo a spoločne sa pustili do pátracej akcie. Rozdelili sa do tímov a každý pátrač sa pomocou kódu dozvedel svoje detektívne meno. Pri hľadaní odkrývali indície na základe ktorých sa im nakoniec podarilo nájsť miesto, kde zlodej ukryl svoj úlovok. Daltonský detektívny deň sa deťom veľmi páčil a priniesol im nový zážitok i vzdelávanie s fixáciou učiva zároveň. 

Každý má právo snívať svoj sen. 

Každý z nás v živote po niečom túži aj keď vie, že dosiahnuť to býva náročné. Všetky naše sny sa však môžu splniť, ak máme snahu ich uskutočniť. Dôležité je mať jasný plán, nasledovať svoj sen krok za krokom a nevzdať sa pri prvých neúspechoch. O svojich snoch si dnes rozprávali aj Opičky a Sovičky z druhej triedy. Dozvedeli sa o snoch svojich spolužiakov a o sne ježibabky Kornélie, ktorej pomohli splniť si svoj sen. Čakalo ich množstvo úloh pri ktorých zistili, že potrebujú nielen odvahu ale aj vytrvalosť. Spoločnými silami sa im to nakoniec predsa len podarilo . 

Nebojme sa naplniť svoje sny a sny druhých . 

Didaktické hry v prírode

Ráno sme sa dozvedeli veľmi smutnú správu. Trstenská príšera nám uniesla našu pani zástupkyňu Gabika a pána školníka Janka. Hneď sme sa teda vydali na cestu, aby sme ich zachránili. Cestou sem plnili zaujímavé úlohy, ktoré nás doviedli na miesto, kde ich príšerka väznila. Keďže sa nám nepodarilo prísť včas Gabika prišla o malíček a z Janka ostala len kostra. Boli sme radi, že sme zachránili aspoň Gabiku. Bol to krásny slniečkom usmiaty deň plný zábavy. Ďakujeme 

Odkaz na celú fotogalériu :

Začiatok školského roka  2020/2021